Promocja -27%!
Mischling czyli kundel (416 str.) - 1
Affinity Konar Mischling czyli kundel (416 str.) - Zdjęcia produktu

Affinity Konar Mischling czyli kundel (416 str.)

Powieści Affinity Konar 416 / Prószyński Media / Konar Affinity / miękka / 9788380970229
Ranking ofert - zobacz ceny produktu w różnych sklepach
Ocena: suma recenzji i opinii: 4.6 (ocen: 26)

Dostepność na dzień 23.11.2017: w magazynie

Opis produktu Affinity Konar

Perła troszczy się o smutek, przeszłość i dobro. Stusia odpowiada za radość, przyszłość i zło.
Jest rok 1944, bliźniaczki Perła i Stusia Zamorskie wraz z matką i dziadkiem trafiają do Auschwitz. Siostry szukają siły i ucieczki od ponurego obozowego świata w swojej bliskości, w języku im jedynie znanym, w grach wyuczonych we wczesnym dzieciństwie.
Jako część eksperymentu populacyjnego, posiadającego na celu badanie dzieci urodzonych z ciąż mnogich, znanego jako Zoo Mengelego, dziewczynki doświadczają cierpień i przywilejów nieznanych innym więźniom, zostają okaleczone psychicznie i fizycznie, odarte ze wspólnej osobowości. Ich tożsamość zmienia się pod brzemieniem bólu i poczucia winy.
Zimą, w czasie koncertu zorganizowanego poprzez Mengelego Perła znika, a Stusia pogrąża się w żałobie, ale wciąż nie traci nadziei, że bliźniaczka żyje.
Po wyzwoleniu obozu przez Armię Czerwoną rusza na poszukiwania siostry wraz z przyjacielem, Feliksem – chłopcem, który straciwszy brata, pragnie zemsty – przez Polskę zniszczoną w czasie drugiej wojny światowej.
Jak przeżyć traumę, co zrobić, żeby przetrwać, jak pozostać sobą i zachować w pamięci to, co było efektowne w tradycji rodzinnej, jak odnaleźć się w nowej rzeczywistości po wyzwoleniu?
„Mischling czyli kundel" autorstwa Affinity Konar jest odważnie napisaną opowieścią o odwadze, skromną i piękną, trzymającą w napięciu i rozdzierającą serce. Miałem ogromną chęć jak najdłużej pozostać na każdej stronicy,równocześnie musiałem momentalnie dowiedzieć się, co dalej. Ta powieść to wzorcowy przykład historii wyśmienicie spisanej od pierwszej do ostatniej strony.
David Wroblewski, autor bestsellera „New York Timesa", „Historia Edgara"
Tym, co najbardziej porusza w książce Konar, jest umiejętność przedstawienia przez autorkę piekła Auschwitz i jednoczesne uchwycenie siły więźniów i więźniarek. Tego, jak kurczowo trzymają się nadziei i jak potrafią wydobyć z siebie pokłady empatii w obliczu ogromu cierpienia. Jest to portret ludzi w nieludzkim świecie.
„New York Times"
Konar misternie utkała wzruszającą opowieść o bliźniaczkach, których nie rozdzieli nic, nawet najokrutniejszy los. To proza mistyczna, z nutką poezji. Autorka wykorzystuje swoje niezaprzeczalne zdolności do opowiedzenia wciągającej historii o harcie ducha. Brawo.
Lucette Lagnado, autorka „Children of the Flames"
Poruszająca lektura. Bez wątpienia najbardziej wstrząsająca książka roku. O bliźniaczkach, które starają się przetrwać koszmar drugiej wojny światowej.
Anthony Doerr
„Mischling czyli kundel" to powieść napisana z wielką wirtuozerią. Proza jest zniewalająca, a historia bliźniąt porusza jak powieści największych mistrzów.
Chigozie Obioma, autor „The Fishermen"
Affinity Konar urodziła się w Kalifornii. Tytuł magistra otrzymała na Uniwersytecie Columbia. Pracowała jako copywriter, redaktor tworzyw edukacyjnych dla dzieci. Aktualnie mieszka w Los Angeles ze swoim psem, Linusem.

Informacje podstawowe i specyfikacja:

Kategoria

Producent

ISBN

9788380970229

Oprawa

Miękka

Autor

Konar affinity

Wydawnictwo

Prószyński media

Ilość stron

416

Przecena

23.03zł (przecena z 31.44zł)

Opinia użytkowników

4.6 na 5 (opinii: 26)

Ranking ofert - najlepsze promocyjne ceny 2017:

  • Porównywarka najlepszych sklepów
  • Ranking ofert według cen
  • Zdjęcia, opinie i recenzje