Promocja!
Akty wykonawcze prawa pracy. Komentarz - 1
Akty wykonawcze prawa pracy. Komentarz - Zdjęcia produktu

Akty wykonawcze prawa pracy. Komentarz

2016 / 1012 / 9788381070843
Ranking ofert - zobacz ceny produktu w różnych sklepach
Ocena: suma recenzji i opinii: 4.4 (ocen: 12)

Dostepność na dzień 24.02.2018: w magazynie

Opis produktu

Akty wykonawcze prawa pracy to unikatowy zbiór komentarzy do kilkudziesięciu rozporządzeń precyzujących przepisy indywidualnego i zbiorowego prawa pracy.
W publikacji przedstawiono analizę aktów wykonawczych regulujących m.in. Kwestie ustalania wynagradzania pracowników za okres urlopu i innych okresów niewykonywania pracy, obowiązków pracodawcy w dziedzinie bezpieczeństwa i higieny pracy, podróży służbowej, odpowiedzialności materialnej pracowników, przygotowania zawodowego młodocianych, wymogów w zakresie prowadzenia akt osobowych i dokumentacji pracowniczej czy zasad wystawiania świadectwa pracy.
dużo miejsca poświęcono też aktom wykonawczym regulującym obszar zbiorowego prawa pracy. Można tu wymienić rozporządzenie w sprawie trybu udzielania urlopu bezpłatnego i zwolnień od pracy pracownikom pełniącym z wyboru funkcje w związkach zawodowych oraz zakresu uprawnień przysługujących pracownikom w czasie urlopu darmowego i zwolnień od pracy czy rozporządzenie w sprawie trybu nowoczesnania przed kolegiami arbitrażu społecznego.
Omówiono ponadto akty z pogranicza prawa pracy i innych dziedzin prawa, m.in. Określające zasady progresywnania w razie wypadku przy pracy czy regulujące pracę nakładczą.
Warto wyznaczyć, że w komentarzu ujęto też najnowsze akty, które nie były jeszcze przedmiotem tak szczegółowej analizy, m.in. Obowiązujące od 2016 r. Rozporządzenie w sprawie uprawnień pracowników związanych z rodzicielstwem.
W publikacji zaprezentowano nie tylko obowiązujące przepisy,ponadto dorobek judykatury i doktryny. Autorzy nie ograniczyli się do teoretycznej analizy poszczególnych przepisów, lecz wskazali też poręczne implikacje i rozwiązania typowo pojawiających się wątpliwości. W wielu przypadkach komentarz pozostał poparty użytecznymi przykładami obrazującymi użycie danego przepisu.
Książka asygnowana jest jednocześnie dla prawników zajmujących się prawem pracy, jak i osób, które w swej codziennej pracy spotykają się z zawiłościami indywidualnych i zbiorowych stosunków pracy. W szczególności komentarz będzie {pomocn|przydatn)y pracownikom działów kadr, płac czy HR, a także osobom odpowiedzialnym za bezpieczeństwo i higienę pracy oraz współpracę ze związkami zawodowymi.
Autorami komentarzy do poszczególnych aktów są wybitni przedstawiciele doktryny i praktyki prawa pracy.

Dane podstawowe oraz specyfikacja:

Kategoria

ISBN

9788381070843

Ilość stron

1012

Rok wydania

2016

Przecena

171.64zł (przecena z 175.82zł)

Opinia użytkowników

4.4 na 5 (opinii: 12)

Ranking ofert - najlepsze promocyjne ceny 2018:

  • Porównywarka najlepszych sklepów
  • Ranking ofert według cen
  • Zdjęcia, opinie i recenzje