Fundacja - 1
Fundacja - Zdjęcia produktu

Fundacja

fantastyka i sci-fi / 2017 / Isaac Asimov / 9788380622401
Ocena: suma recenzji i opinii: 4.8 (ocen: 27)

Dostepność na dzień 22.11.2017: w magazynie

Opis produktu

Isaac Asimov zawsze pokładał obfite nadzieje w ludzkości, zawsze wierzył, iż na przekór wszystkiemu człowiek przetrwa. O tym właśnie opowiada jego "Fundacja".

Ze wstępu do Preludium Fundacji, Piotr Hermanowski

Po procesie Seldona i wydaleniu Encyklopedystów z Trantora ostoją ludzkiej wiedzy jest Fundacja. Na Peryferiach, podobnie jak w rozpadającym się Imperium, wrze. Dla osamotnionego, pozbawionego bogactw naturalnych Terminusa, siedziby Fundacji, ratunkiem okazują się ludzka mądrość, inteligencja i przedsiębiorczość, nie zaś skarbnica wiedzy - monumentalna Encyklopedia Galaktyczna. W obliczu zagrożenia ze strony Czterech Królestw do władzy dochodzą, po walce z opozycją, wybitne osobowości i godni następcy Hariego Seldona: Salvor Hardin i Hober Mallow. Terminus, świadomy swych niedostatków, ale i solidnych stron, inicjuje bój o przetrwanie, a następnie ekspansję...

Isaac Asimov (1920-1992) – to bodaj najwybitniejszy i najpoczytniejszy autor science fiction wszech czasów. Zasłynął na ogół epokowym cyklem „Fundacja", sagą o Imperium Galaktycznym, które - mimo że wydaje się wieczne - chyli się ku upadkowi. Ludzką cywilizację i wiedzę może uratować jedynie psychohistoria, nauka sformułowana poprzez znakomitego matematyka Hariego Seldona.

Dom Wydawniczy REBIS wydał siedmiotomowy proces „Fundacja" Isaaca Asimova oraz trzy dodatkowe go tomy autorstwa bestsellerowych twórców SF: Gregory’ego Benforda, Grega Beara i Davida Brina.

Dane podstawowe i specyfikacja:

Kategoria

ISBN

9788380622401

Autor

Isaac asimov

Rok wydania

2017

Tematyka

Fantastyka i sci-fi

Cena

24.50zł

Opinia użytkowników

4.8 na 5 (opinii: 27)

Ranking ofert - najlepsze promocyjne ceny 2017:

  • Porównywarka najlepszych sklepów
  • Ranking ofert według cen
  • Zdjęcia, opinie i recenzje